سایت تبلیغاتی اسکینر

با 09124269310 تماس بگیرید

برپایی مسابقات «نیلینگ» برای اولین بار در جشنواره «مدکاپ علم و صنعت»

جشنواره کشوری مسابقات دانش‌آموزی “مدکاپ علم و صنعت» (MODCUP) به همت دفتر ارتباط با مدارس دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مدپل، 26 و 27 آذرماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، بر اساس اعلام دانشگاه علم و صنعت ایران، این جشنواره با هدف توسعه فعالیت‌های گروهی، شرایطی را فراهم می‌آورد تا شرکت کنندگان، ضمن تمرین طراحی و شبیه سازی هوشمندانه و به کارگیری خلاقیت، به تعامل مفید و سازنده با سایر اعضا پرداخته و حین انجام این فعالیت‌ها، استعدادهای عملی و توانمندی‌های ذهنی خود را شکوفا کنند. در این جشنواره، تلاش شده با رعایت استاندارهای جهانی در آیین‌نامه‌ها و بهره‌گیری از کادر برنامه‌ریزی متخصص و مجرب، فضای علمی- تخصصی و اجرایی جشنواره به سطح رقابت‌های جهانی نزدیک شود.

این جشنواره در رشته‌های سازه‌های ماکارونی، هوافضا، طراحی معماری، برنامه نویسی، ایده‌های نوین در صنعت و همچنین برای اولین بار در ایران در یک جشنواره دانش‌آموزی، مسابقه “نیلینگ» برگزار می‌شود. “نیلینگ» از مسابقات مرتبط با رشته مهندسی عمران و روشی در پایدارسازی است که برای اولین بار، مهندسان استرالیایی از آن برای پایدارسازی شیروانی‌های سنگی در تونل استفاده کردند. این روش بعدها توسط مهندسان آلمانی و فرانسوی برای پایدارسازی در شیروانی‌های خاکی مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن به طور گسترده در طرح‌های مختلف عمرانی نظیر تثبیت ترانشه‌های خط آهن و بزرگراه‌ها و تثبیت شیب‌های زمین در برابر لغزش‌های احتمالی به کار بسته شد.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی جشنواره به نشانی اینترنتی Modcup.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۲-۷۷۲۴۰۶۶۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Copyright © 2019 سایت تبلیغاتی اسکینر