سایت تبلیغاتی اسکینر

با 09124269310 تماس بگیرید

تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل زیستی در همدان

به‌گزارش ایسنا، حسن شرفی سه‌شنبه 4 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه شعار امسال هفته پدافند غیرعامل “مصون‌سازی، پایداری کشور با اقدام و عمل” است، اظهار کرد: امسال بر روی آموزش بیشتر کار شده به طوریکه تا کنون 260 نفر در این زمینه آموزش داده شده است.

وی با بیان اینکه چالش‌هایی در بخش پدافند غیرعامل وجود دارد، عنوان کرد: ادبیات مشترکی بین دستگاه‌‍‌ها وجود ندارد و از طرفی کارشناسان تجربه کافی در این زمینه ندارند.

وی با تأکید بر اینکه در زیرساخت‌هایی همچون آزمایشگاه و قرنطینه ضعف وجود دارد، بیان کرد: به‌دنبال تقویت نقاط حساس در مقابل بحران‌ها هستیم و اینکه آستانه تحمل مردم را در بحران‌ها افزایش دهیم.

شرفی با اشاره به اینکه امروزه وجود جنگ نظامی منتفی شده است، اظهار کرد: استراتژی جنگ خاموش زیستی جزء تهدیدات آمریکا است چرا که پدافند عامل منتفی شده و تهدیدات اقتصادی و غیرعامل ادامه دارد.

مشاور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان تصریح کرد: قرارگاه تخصصی برای پدافند غیرعامل در زمینه پدافند زیستی، سایبری و پدافند اقتصادی وجود دارد که پدافند غیرعامل در پدافند زیستی 70 درصد و در پدافند اقتصادی 50درصد نقش دارد.

وی با اشاره به بیماری VHS قزل‎‌آلا یادآور شد: با بررسی‌های صورت گرفته تا 80 درصد احتمال داده می‌شود این ویروس وارداتی باشد.

شرفی تجهیز آزمایشگاه‌ها، ساماندهی نیروها و توسعه بهداشت را در پیشگیری از عوامل بیماری‌زا موثر دانست و گفت: پدافند غیرعامل سازمان جهادکشاورزی به دنبال تغییر دیدگاه بوده به طوریکه از حالت ستادی به اجرایی تغییر کند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Copyright © 2018 سایت تبلیغاتی اسکینر