سایت تبلیغاتی اسکینر

با 09124269310 تماس بگیرید

حفاظت از منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز( چهارم آبان) در دیدار با کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با تقدیر از بخش عظیمی از تلاشی که برای حفظ امانت منابع طبیعی و ملی در سطح کشور انجام می‌شود، گفت: اما معدل کل مطلوب نیست و متاسفانه زمین‌خواری، کوه‌خواری و دریا خواری رایج شده و مکرر در رسانه‌ها این گسترش مطرح می‌شود.

عبادی تصریح کرد: امروز روزی نیست که کمبود نیرو را بهانه عدم حفاظت از منابع طبیعی کنیم، چرا که اگر شماره تماسی در اختیار مردم قرار داده شود حتما اگر دخل و تصرفی در منطقه‌ای انجام گیرد اطلاع می‌دهند.

وی با بیان این‌که باید حفاظت از منابع طبیعی کشور به فرهنگ عمومی تبدیل شود، ادامه داد: این فرهنگ را شما باید اطلاع‌رسانی کنید که اگر مردم تصرفی از منابع ملی را اطلاع دادند اعتماد داشته باشند که بدون نام بردن اسمی از آنان طبق قانون تصرف منابع طبیعی را پیگیری خواهید کرد.

عبادی با اشاره به این‌که نقدهای بسیاری است که اداره منابع طبیعی وظیفه خود را به درستی انجام نداده و امانت را حفظ نکرده، گفت: بحث منابع طبیعی مربوط به این دولت و آن دولت نیست، این مهم و حفاظت از آن برای تمام نسل‌های آینده است.

به گفته وی، باید قوانین و مقررات منابع طبیعی اصلاح شود، چرا که حق برخی از اشخاص به خاطر سخت‌گیری بی مورد ضایع می‌شود، در حالی که با افراد زمین‌خوار و کوه‌خوار و دریاخوار برخورد نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در استانی مانند خراسان‌جنوبی که بیابانی و دچار خشکسالی است، بیشتر اوقات حق با اشخاص است، افزود: اداره منابع طبیعی مسئول است، اگر در حق شخصی و یا حق ملی تسامح و تساهل شود، بنابراین باید دقت شود حقی از اموال ملی و شخصی ناحق نشود.

عبادی خاطرنشان کرد: صداقت و خیانت افراد را با شواهد می‌توان تشخیص داد که چه جاهایی باید با افرادی سودجو برخورد کرد و چه جاهایی باید با افراد ساده‌ مدارا کرد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Copyright © 2018 سایت تبلیغاتی اسکینر