سایت تبلیغاتی اسکینر

با 09124269310 تماس بگیرید

نگاهی اجمالی به تحولات سوریه

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین تحولات سوریه در ادامه مرور می‌شود.

۱۴:۲۷ تایمز: ترکیه به ائتلاف اطلاعاتی شامل ایران و سوریه پیوسته است

روزنامه انگلیسی تایمز نوشت، روسیه و ترکیه درباره سوریه تبادل اطلاعات نظامی دارند به این ترتیب آنکارا به صورت غیرمستقیم به عضویت ائتلاف اطلاعاتی شامل ایران، سوریه و عراق پیوست.

۱۴:۱۴ کنترل ارتش سوریه بر چند منطقه در حومه حماه

ارتش سوریه امروز (سه‌شنبه) توانست چندین منطقه در حومه استان حماه را تحت کنترل خود درآورد در حالی که به پیشروی در حومه جنوبی حلب ادامه می‌دهد.

۱۴:۱۳ انتقاد کمیسیر سازمان ملل از ادامه دودستگی در شورای امنیت درباره سوریه

کمیسیونر عالی امور آوارگان سازمان ملل تاکید کرد که شورای امنیت همچنان شاهد دودستگی و اختلاف نظر در مورد بحران سوریه است.

۱۲:۴۶ پیشنهاد ترور اسد در کنگره آمریکا

جنگ‌طلبان کنگره آمریکا بارها کاخ سفید را برای اقدام نظامی علیه دولت اسد و یا اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه تحت فشار گذاشتند اما مذاکرات اخیر در کنگره نشان از آن دارد که تندروهای آمریکایی راه‌حل جدی‌تری را برای حل مساله دنبال می‌کنند: ترور اسد!

۱۲:۳۶ لاوروف: آمریکا به وعده‌اش برای تفکیک مخالفان میانه‌رو سوری از تروریست‌ها عمل نکرد

وزیر خارجه روسیه امروز(سه شنبه) گفت: با گذشت یکسال آمریکا هنوز به وعده خود برای تفکیک مخالفان “میانه‌رو” از تروریست‌ها در سوریه عمل نکرده است.

۱۱:۵۷ وزارت دفاع روسیه: در ۷ روز گذشته حمله‌ هوایی به حلب نداشتیم

وزارت دفاع روسیه با تاکید بر توقف حملات هوایی خود در شرق حلب، گفت: یک هفته است که روسیه و سوریه هیچگونه حمله هوایی‌ای در حلب انجام نداده‌اند و بدین ترتیب تمام پیش‌شرط‌های لازم را برای دسترسی گروه‌های امدادی محقق ساخته‌اند.

۱۱:۴۸ انگلیس مربی نظامی به سوریه می‌فرستد

نیروهای انگلیسی قرار است مخالفان سوری را آموزش دهند؛ اقدامی که به دنبال روی آوردن مخالفان میانه‌رو سوری آموزش دیده و مسلح شده توسط غرب به سمت گروه‌های افراط گرا در گذشته احتمالا مناقشه‌آمیز و جنجال‌آفرین خواهد شد.

۱۰:۴۱ آمادگی مشروط روسیه برای اعلام آتش‌ بس‌های انسانی جدید در حلب/ معلم جمعه به مسکو می‌رود

وزارت خارجه روسیه با انتقاد از شکست سازمان ملل در تحقق طرح‌هایش در حلب، آمادگی روسیه برای اعلام آتش‌بس‌های انسانی جدید در صورت برطرف شدن تمامی موانع از سوی شورشیان سوری را اعلام کرد.

۰۹:۵۸ پاریس امروز میزبان نشست ائتلاف ضد داعش/ورود صدها تروریست از سوریه به موصل

منابع فرانسوی اعلام کردند که داعش طی روزهای اخیر صدها تن از نیروهای خود را از سوریه به شهر موصل عراق انتقال داده تا از نیروهای تازه نفس برای مقابله با نیروهای عراقی بهره جوید.

۰۹:۴۳ درخواست دمشق از ائتلاف ضد داعش برای توقف بمباران تاسیسات نفتی سوریه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بار دیگر از ائتلاف ضد داعش خواست فورا به هدف قرار دادن تاسیسات نفتی و اقتصادی در سوریه پایان دهد.

۰۹:۲۱ سازمان ملل: تضمین‌های کافی برای کمک به مجروحان در حلب وجود ندارد

در پی ناکامی در تضمین توافق تخلیه مجروحان و بیماران سوری از شهر حلب، سازمان ملل همه طرف‌های درگیر در سوریه را مورد انتقاد قرار داد.

۰۷:۴۹ حلب، محور تماس تلفنی لاوروف و کری

دستگاه دیپلماسی روسیه از تماس تلفنی وزیر امور خارجه این کشور با همتای آمریکایی خود خبر داد.

۰۷:۳۰ درخواست ۸۰ نهاد حقوق بشری و امدادرسان برای اخراج روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل

حدود ۸۰ نهاد غیردولتی حقوق بشر و امدادرسان از سازمان ملل متحد خواسته‌اند روسیه را به دلیل آنچه “عملیات نظامی در سوریه و حملات مداوم به غیرنظامیان» خوانده‌اند، از عضویت در شورای حقوق بشر اخراج کند.

۰۰:۲۶ روایتی تکان‌دهنده از روند امدادرسانی در سوریه

میزهای مذاکره با صندلی‌ها و آدم‌هایشان به بهانه یافتن مرهمی بر زخم‌های این سرزمین سوخته مدام از این شهر به آن شهر می‌روند. هر از گاه عکس‌هایی از “عمران‌»ها وجدان جهانی را سقلمه‌ای می‌زند و باز همه چیز به کنج فراموشخانه‌ها می‌خزد. در این میان، مردان و زنانی هستند که هنوز هم شاید سوریه و روسیه را از هم باز نمی‌شناسند اما خوب می‌فهمند که آن کودک با لباس‌های خاکی در حومه دمشق گرسنه است، آن مرد در حصر حلب زخمی است و آن زن در گوشه رقه دارد از تشنگی جان می‌دهد.

به روز رسانی می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

Copyright © 2019 سایت تبلیغاتی اسکینر